Kedilerin Kulak Hareketleri Çok şey Anlatıyor

2 hafta önce eklendi

Kedilerde Kulak Hareketleri 

Büyük, orta, küçük, kıvrık! Kedileri bu kadar güzel ve şirin yapan en özel yerlerinden biri de kulakları. İnsanlara göre çok daha üstün bir duyma yetisinin mimarıdır kedi kulağı. Özellikleri sayılamayacak kadar çok. Kulaklar kepçe şekilli ve yumuşak yapıdadır. Dönme yeteneği olan kulaklardır. Kedilerin kulakları yarım daire kadar dönebilir, kıvrılabilir, dikilebilir ve aşağı inebilir. Bu hareketler ruh ve beden hareketleri ile bağlıdır. Bir kedi kavgasına şahit olduysanız kulakların dikkatinizi çekmemiş olması imkansızdır. Kavga anlarında da girdikleri gergin ve kızgın ruh halinde kulaklar dikilebilir. Kediler için en önemli anlarda kulaklar her zaman ön plandadır!

Kulakların önde olması;

Bu duruş onları şirin ve masum görünümü sokan bir pozisyondur. Kulakların öne doğru meyilli bir pozisyonda olması kedilerin kendini dost canlısı, oyuncu, özgüvenli ve hatta şımarık hissettiğinin bir göstergesidir. Onunla sevgi sözcükleri paylaşırken, ya da bir köşeye gizlendiğini sanıp sizi izlerken bu kulakları görebilirsiniz. Onu bu şekilde gördüğünüzde ona karşılık vermelisiniz. Çok daha mutlu ve sevimli görünecektir.

Kulakların havada olması;

Bir şeye dikkat ettiklerinin bir göstergesidir bu pozisyon. Kediler ses, ışık değişimi, hareket halindeki cisimler gibi bir çok uyarana karşı bizden çok daha dikkatlidir. Onların bu halleri kulaklarının havaya kalmasına yol açar. Her duruma karşı tetiktedirler adeta. Yakından geçen kuşlar veya gök gürültüsü ya da diğer sesler hemen uyarıcı olarak belirir bu dostlarımızın zihninde ve kulaklar hemen havaya dikilir.

Kulakların arkada olması;

Bu hareket gerginlik, endişe ve güvende olduğunu hissetmeme durumları içindir denilebilir. Tanımadıkları birisini gördükleri zaman ne yapacaklarını bilmediklerinden de kulaklar bu pozisyona gelebilir. Bu onlarda belirsizlik hissidir aslında. 

Kulakların yatık olması;

Bu onlar için tehlike işareti anlamına gelmektedir. Kediler kulakları yatıksa kendilerini korkmuş, sinirli, agresif ve her an saldırıya geçmeye hazır hissediyor demektir.

YORUMLAR