Kedilere Tuvalet Eğitimi Nasıl Verilir?

2 yıl önce eklendi

Kedi sahiplenmeden önce onlar için tuvalet ihtiyaçlarını giderebilecekleri ortamı hazırlamak oldukça önemlidir..


    Öncelikle kedinizi eve getirmeden önce; veterinerlerden ve petshoplardan temin edebileceğiniz kum ve kum kabını hazır tutmanız gerekir..

    Aldığınız ürünleri sürekli değiştirmemeye özen göstermelisiniz. Sonrasında yeni olan şeylere kedinizin alışma süreci uzun sürecektir.Gerekli ortamı hazırladıktan sonra kedinizin eve geldiği ilk gün ona tuvaletinin yerini mutlaka göstermeniz gerekir. Doğuştan gelen tuvalet terbiyeleri sayesinde artık hep gösterdiğiniz yerde ihtiyaçlarını gidereceklerdir. Sonra ki süreçte size düşen ise kum kabını sürekli temiz tutmaktır.


 Çünkü kediler pis gördükleri yere tuvaletlerini yapmak istemezler..

Bir diğer dikkat etmeniz gereken unsur ise kum kabının düzenli olarak belli aralıklarda temizlemektir. Kum kaplarını temizlemediğiniz takdirde kedinizde iç ve dış parazit oluşumu görülebilir. Bu nedenle haftada en az iki kez kum kabını; kumu döktükten sonra dezenfekte etmeniz gerekir. Ayrıca temizliği gerçekleştirdikten sonra kendi sağlığınız açısından ellerinizi yıkamayı unutmamanız gerekir. Kedilere tuvalet eğitimi vermek köpeklere göre daha az zahmetlidir. Doğaları gereği kediler tuvalet eğitimini kolayca kavrarlar.

Önemli olan sizin düzenli bir şekilde tuvaletlerini temiz tutmanız...YORUMLAR